Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Zamestnanci Trenčianskej župy vymenia autá za elektrobicykle, budú ich využívať pri kontrole projektov či cyklotrás
6.2.2022 (Webnoviny.sk) - Popri autách na elektrický pohon budú môcť zamestnanci Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) využívať na pracovné cesty aj elektrobicykle. Ako poznamenal predseda TSK Jaroslav Baška, župa obstarala päť bicyklov s pomocným elektrickým pohonom za približne 8-tisíc eur.
Bicykle majú 500 Wh batériu plne integrovanú v spodnej rámovej rúre a sú vhodné na dlhé výjazdy po spevnených aj nespevnených cestách ľahšieho terénu.
„Dojazd elektrobicykla je od 40 do 120 kilometrov, závisí to najmä od hmotnosti jazdca, profilu trate či poveternostných podmienok. Doba nabíjania je približne šesť hodín," skonštatoval Baška.
Úradné bicykle budú ľahko rozpoznateľné vďaka logu Zelená župa. „Naši zamestnanci ich budú využívať pri kontrole projektov, najmä cyklotrás, ale aj pri iných pracovných činnostiach,“ dodal predseda TSK.
Viac k témam: Cyklotrasy, Elektrobicykel
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci Trenčianskej župy vymenia autá za elektrobicykle, budú ich využívať pri kontrole projektov či cyklotrás © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov