Štvrtok, 29. február 2024
Prevažne slnečno  12,2 °C
Mimoriadne správy

Zákonník práce sa má meniť, súvisí to so zrušením Dňa Ústavy SR ako dňa pracovného pokoja

 Webnoviny  12. december 2023  125  
Zákonník práce sa má meniť, súvisí to so zrušením Dňa Ústavy SR ako dňa pracovného pokoja

12.12.2023 (SITA.sk) - Parlament by mal v rámci konsolidačných opatrení vlády novelizovať aj Zákonník práce. Deň Ústavy SR, ktorý pripadá na 1. septembra, totiž už od budúceho roka nemá byť dňom pracovného pokoja.

Tento deň je pritom jedným z dní, počas ktorých podľa Zákonníka práce nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je maloobchodný predaj.

„Je nedôvodné, aby v daný deň nebolo možné zamestnancovi nariadiť alebo s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác," uvádza sa v pozmeňujúcom návrhu, ktorý je súčasťou spoločnej správy k tzv. lex konsolidácia. Obchody tak po novom zostanú 1. septembra otvorené.

Viac k témam: Deň pracovného pokoja, Deň Ústavy SR, konsolidácia verejných financií, novela Zákonníka práce, Zákonník práce
Zdroj: SITA.sk - Zákonník práce sa má meniť, súvisí to so zrušením Dňa Ústavy SR ako dňa pracovného pokoja © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.