Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb pre bohoslužby neplatí

 Webnoviny  13. október 2020  31
Zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb pre bohoslužby neplatí

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Sväté omše budú na Slovensku zakázané od štvrtka 15. októbra. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) o tom informuje na webovej stránke. Zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb, ktorý na Slovensku platí od utorka 13 októbra, sa podľa KBS na bohoslužby nevzťahuje.

Viac o téme: Koronavírus„Ohľadne otázky, či sa od utorka zákaz zhromažďovania nad šesť osôb vzťahuje aj na bohoslužby, KBS kontaktovala Úrad verejného zdravotníctva. Dostali sme odpoveď, že tento zákaz sa na verejné bohoslužby nevzťahuje. Tie majú byť úplne prerušené až od štvrtka 15. októbra. Dovtedy, teda v utorok aj v stredu, platia pre bohoslužby doterajšie pravidlá,“ vysvetlil hovorca KBS Martin Kramara.

Doplnil, že pohreby, krsty a sobáše sa budú môcť vykonávať aj po 15. októbri, avšak s obmedzeným počtom účastníkov. Bude pre ne platiť pravidlo jedna osoba na 15 metrov štvorcových v interiéri. V exteriéri sa počet neobmedzuje, zostane však povinnosť zachovať dvojmetrové rozostupy.

Viac k témam: omša, opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zákaz zhromažďovania sa nad šesť osôb pre bohoslužby neplatí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.