Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Za prípadom Makó môžu byť veľké kauzy, Kovařík nevylučuje vytvorenie špeciálneho tímu

 Webnoviny   6. október 2020  18
Za prípadom Makó môžu byť veľké kauzy, Kovařík nevylučuje vytvorenie špeciálneho tímu

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ak to bude potrebné, polícia zriadi v prípade zadržaného bývalého funkcionára Finančnej správy Ľudovíta M. špecializovaný vyšetrovací tím. Uviedol to v utorok na tlačovej besede dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

„Cítime všetci, že za tým môžu byť veľké kauzy a určite to nezostane na pleciach jedného vyšetrovateľa,“ dodal. Ľudovíta M., ktorý bol riaditeľom kriminálneho úradu Finančnej správy, zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 17. septembra.

Policajný prezident nemá informácie o tom, že by Ľudovít M. spolupracoval s políciou. Všetko podľa neho záleží na tom, aká bude dohoda medzi prokurátorom a obvineným.

Bývalý riaditeľ kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít M. je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a z obzvlášť závažného zločinu vydierania.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhodol o jeho vzatí do väzby. Dôvodom je obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Viac k témam: policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Za prípadom Makó môžu byť veľké kauzy, Kovařík nevylučuje vytvorenie špeciálneho tímu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.