Utorok, 20. október 2020
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Za posledný rok boli na výboroch OSN podané tri sťažnosti na Slovensko

 Webnoviny  26. august 2020  58
Za posledný rok boli na výboroch OSN podané tri sťažnosti na Slovensko

26.8.2020 (Webnoviny.sk) - Za uplynulých 12 mesiacov boli proti Slovenskej republike podané tri individuálne sťažnosti adresované výborom Organizácie spojených národov (OSN). Vyplýva to z dokumentu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, ktorý vzala na vedomie vláda na svojom rokovaní.

V období od 1. augusta 2019 do 1. augusta 2020 boli proti Slovenskej republike podané tri individuálne sťažnosti, z toho jedna bola adresovaná Výboru OSN pre práva dieťaťa a dve Výboru OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím,“ píše sa v dokumente MZVEZ.

V medziročnom období zostávajú v konaní štyri sťažnosti, z toho jedna adresovaná Výboru OSN proti mučeniu, jedna adresovaná Výboru OSN na odstránenie diskriminácie žien a dve adresované Výboru OSN pre ľudské práva.

Ako uvádza materiál ministerstva, od roku 1993 bolo proti Slovenskej republike podaných dvadsať individuálnych sťažností. V 13 prípadoch bolo konanie ukončené, z čoho v ôsmich prípadoch bolo prijaté rozhodnutie v merite veci a v piatich prípadoch bolo podanie vyhlásené za neprijateľné. V siedmich prípadoch prebieha konanie.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Za posledný rok boli na výboroch OSN podané tri sťažnosti na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.