Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Za ľudí hrozí odchodom. Ak sa vládna kríza nevyrieši do pondelka, strana z koalície odíde
Webnoviny 25. marec 2021 527
25.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ak sa vládna kríza nevyrieši do pondelka 29. marca, strana Za ľudí odíde z koalície. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedla predsedníčka strany Za ľudí a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová.
„Ak sa situácia nevyrieši, nemá zmysel ostávať v rozpadávajúcej sa a nefunkčnej vláde,“ povedala Remišová.
Uviedla, že Za ľudí odmieta vyjadrenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) o „zrade“ a o prípadných rokovaniach o možnej trojkoalícii s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina. Remišová zopakovala, že strana Za ľudí má naďalej záujem o pokračovanie vlády v štvorkoalícii.
Viac k témam: koaličná kríza, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk - Za ľudí hrozí odchodom. Ak sa vládna kríza nevyrieši do pondelka, strana z koalície odíde © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane