Utorok, 20. október 2020
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto)

 Webnoviny  31. august 2020  56
Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto)

31.8.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti zadržali podozrivú osobu, ktorá v noci z piatka na sobotu v ubytovni na Coburgovej ulici v Trnave vyhodila z okna vo výške asi 15 metrov šteniatko nezistenej rasy, ktoré následne uhynulo.

Po výsluchu podozrivú osobu prepustili, okolnosti incidentu však polícia ďalej vyšetruje. Vyšetrovateľ začal podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej trestné stíhanie vo veci pre prečin týrania zvierat.

„Pripomíname, že už dva roky je v platnosti zákon, podľa ktorého zviera nie je vec ale živá cítiaca bytosť. Pod týraním zvieraťa sa chápe napríklad nedostatok jedla a pitia, štvanie zvierat proti sebe, opustenie zvieraťa za účelom zbavenia sa ho, spôsobovanie bolesti a podobne. Osobe môže za takéto konanie hroziť strata slobody až na dva roky," informovala Linkešová.

Ak sa dopustí osoba konania na viacerých zvieratách, závažnejším spôsobom alebo na verejnosti, sadzba je vyššia, a to na jeden až päť rokov.

Viac k témam: pád z okna, smrť, šteniatko
Zdroj: Webnoviny.sk - Z okna ubytovne vyhodili šteniatko, pád z výšky neprežilo a podozrivého polícia prepustila (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.