Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) - Vysokoškolskí študenti môžu získať finančnú podporu na pokrytie ich nákladov spojených so štúdiom v zahraničí. Nadácia Tatra banky totiž opäť otvorila grant Študenti do sveta. Študentov vysokých škôl tak podporuje, aby študovali na zahraničných školách a získavali skúsenosti, ktoré uplatnia na Slovensku. Agentúru SITA o tom informovala manažérka Nadácie Tatra banky a sponzoringu Zuzana Böhmerová.
Nadácia poskytuje v rámci programu granty na pokrytie časti nákladov, ktoré sú spojené so zahraničnými študijnými pobytmi, letnými školami, stážami a výskumnými pobytmi na niektorej z renomovaných univerzít v zahraničí. Záujemcovia o podporu musia študovať v dennej forme štúdia na niektorej z akreditovanych vysokých škôl.
O grant môžu žiadať študenti prvého, druhého aj tretieho stupňa vysokoškolského vzdelávania s výnimkou prvákov na prvom stupni. Za predchádzajúci ukončený rok štúdia pritom museli dosiahnuť študijný priemer podľa slovenského kreditného systému do 1,8.
Plánovaná výška grantu je 55-tisíc eur. Maximálna výška podpory na jeden projekt je pritom päťtisíc eur. Projekty môžu záujemcovia predkladať len elektronicky prostredníctvom online formulára na internetovej stránke www.nadaciatatrabanky.sk, a to do 18. apríla.
"Študenti do sveta je jedným z najobľúbenejších grantových programov Nadácie Tatra banky. Z vysokého záujmu sa tešíme najmä preto, že si uvedomujeme, že za každou žiadosťou stojí vynikajúci a aktívny študent vysokej školy. V minulom roku odborná komisia vybrala 22 talentovaných študentov, ktorí za štúdiom vycestovali do USA, Japonska, rôznych štátov Európy či Juhoafrickej republiky,” uviedla Böhmerová.
Viac k témam: grant, Nadácia Tatra banky, študenti, štúdium v zahraničí, Vysoké školstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Vysokoškoláci môžu získať grant na štúdium v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nedostatok šoférov spôsobil, že vek pre získanie „vodičáku“ by sa mohol znížiťNasledujúci článok
Na východe Slovenska si pripomínajú 330. výročie Prešovských jatiek
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO