Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vyšetrenie Gorily požaduje koalícia aj opozícia, Beblavý chce oslabiť vplyv finančných skupín
Webnoviny 20. október 2019 638
20.10.2019 (Webnoviny.sk) - Podozrenia z korupčných káuz, ktoré hýbu Slovenskom, je potrebné uzavrieť a vyšetriť. Zhodli sa na tom politici v relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa podpredsedu vládneho Mosta-Híd Ábela Ravasza je potrebné postupne vyčistiť štátne štruktúry, ktoré sú previazané s organizovaným zločinom a záujmovými skupinami. Rovnaký názor zastáva aj opozičný poslanec Martin Klus (SaS), ktorý vidí navyše nedostatky v legislatíve, ktorá tieto prepojenia umožňuje. Oslabiť vplyv finančných skupín na politiku chce v budúcnosti aj Miroslav Beblavý (Spolu-občianska demokracia). „To čo robia tieto kauzy je, že znižujú dôveru ľudí voči politikom. Postupne sa to podľa mňa posúva, a jednoducho musíme tieto štruktúry postupne vyčistiť,“ povedal Ravasz. Podľa neho je dobré, že premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zvolal na pondelok 21. októbra okrúhly stôl so zástupcami justície, prokuratúry a polície, pretože v tejto problematike pomôžu iba legislatívne zmeny.
Podľa Klusa je dôležité, aby mohli čestní policajti, prokurátori a sudcovia konať. „Gorila je o prerastaní organizovaného zločinu na politiku a štátne štruktúry. Môžeme predpokladať, že informácie kompetentní mali, ale nechcem tu špekulovať ani hodnotiť. Treba ešte viac v tejto situácii odviazať ruky čestným policajtom, sudcom a prokurátorom, aby sa toto celé obdobie raz a navždy skončilo,“ uviedol.
Podľa Beblavého nemôžu aktéri rôznych podozrení mlčať. „Ak máme mať dôveru v tento štát, nemôžu aktéri mlčať a tváriť sa, že nevedeli a podobne. Toto platí aj pre pána Dzurindu, Mikloša aj Fica. Je to ich morálnou povinnosťou. Penta a podobné skupiny dokázali kúpiť niekoho za každej vlády. To čo je dôležité je, či sa s tým niekto snaží niečo urobiť, alebo sa nám to v budúcnosti podarí,“ povedal Beblavý.
Viac k témam: kauza Gorila
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrenie Gorily požaduje koalícia aj opozícia, Beblavý chce oslabiť vplyv finančných skupín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Levoču trápi zápach v meste, mesto rozšíri kamerový systém a odoberie vzorky pôdy
Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane