Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Vyše 80 percent ľudí je za zreformovanie SIS, najmä voliči progresívcov aj Sme rodina
Webnoviny 25. september 2023 646
25.9.2023 (SITA.sk) - Až 80,2 percenta respondentov si myslí, že budúca vláda by mala zreformovať Slovenskú informačnú službu (SIS). Vyplýva to z výsledkov celoslovenského reprezentatívneho sociologického prieskumu verejnej mienky Agentúry AKO pre JOJ 24. Respondenti odpovedali na otázku „Mala či nemala by budúca vláda zreformovať Slovenskú informačnú službu (SIS)?“
Reforma SIS
Spolu 47,2 percenta si myslí, že by určite mala, 33 percent uviedlo, že by sa asi mala zreformovať. Len 7,1 percenta opýtaných sa vyjadrilo, že budúca vláda by nemala zreformovať SIS, 4,9 percenta si myslí, že by určite nemala a podľa 2,2 percenta opýtaných by asi nemala. Spolu 12,2 percenta respondentov to nevedelo posúdiť a pol percenta nechcelo odpovedať.
Voliči SaS aj KDH
Potrebu reformovania Slovenskej informačnej služby uvádzali najmä ľudia do 49 rokov, stredoškolsky vzdelaní s maturitou a voliči strán Progresívne Slovensko, SaS, KDH, ale aj Hlas-SD, Sme rodina a koalície OĽANO.
Z hľadiska regiónov Slovenska to boli najmä ľudia s trvalým pobytom v Žilinskom, Trnavskom a Košickom kraji. Agentúra AKO zbierala dáta od 5. do 11. septembra telefonicky na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov.
Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Reforma
Zdroj: SITA.sk - Vyše 80 percent ľudí je za zreformovanie SIS, najmä voliči progresívcov aj Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO