Utorok, 20. október 2020
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári

 Webnoviny  15. september 2020  41
Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári

15.9.2020 (Webnoviny.sk) -


Dnes bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 30-ročného poľského turistu, ktorý sa nachádzal na turistickom chodníku nad „Ohniskom“ vo Veľkej Studenej doline.


Z dôvodu vyčerpania a dehydratácie následkom zdravotných ťažkostí ešte z predchádzajúceho dňa nebol schopný pokračovať v zostupe. Informuje o tom HZS na svojej internetovej stránke.


O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ku ktorým sa na heliporte v Starom Smokovci pridal záchranár HZS a spoločne smerovali do doliny.Horský záchranár bol pomocou palubného žeriava vysadený pri turistovi. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a príprave na transport boli záchranár spolu s pacientom evakuovaní z terénu a letecky transportovaní na heliport v Starom Smokovci. Tu bol pacient odovzdaný do starostlivosti lekárke VZZS a letecky dopravený do nemocnice v Poprade.Viac k témam: Horskí záchranári, poľský turista, Veľká Studená dolina, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.