Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Kollárovi, už nie je konateľom firmy
22.10.2020 (Webnoviny.sk) - Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií na štvrtkovom zasadnutí zastavil konanie voči predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina), pretože zistil, že Kollár v zákonom stanovenej lehote urobil úkon smerujúci k tomu, aby prestal byť konateľom firmy. Pre agentúru SITA to uviedol člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS).
Kollár čelil konaniu za porušenie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu od 9. júla. Dôvodom je, že bol ako verejný funkcionár štatutárom firmy BSSC.
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) výboru vysvetľuje poberanie odmeny za výkon funkcie v bratislavskej mestskej spoločnosti OLO.
Dostál doplnil, že výbor si v rámci tohto konania vyžiadal od OLO ďalšie informácie.
Viac k témam: konflikt záujmov, Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk - Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Kollárovi, už nie je konateľom firmy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia