Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Voľba hlavného kotrolóra v Hlohovci bol nezákonná, prokurátor navrhol zrušiť uznesenie
Webnoviny 22. máj 2021 540
22.5.2021 (Webnoviny.sk) - Zvolenie Petra Marona do funkcie hlavného kontrolóra mesta Hlohovec bolo podľa prokurátora nezákonné. Vyplýva to z protestu prokurátora Jozefa Kleimana proti uzneseniu mestského zastupiteľstva.
Manžel mestskej poslankyne
Napadnuté uznesenie o voľbe kontrolóra navrhol pre nezákonnosť zrušiť. Marona, dlhoročného kritika primátora Miroslava Kollára, zvolili poslanci za kontrolóra 16. apríla, funkcie sa ujal začiatkom mája. O proteste prokurátora informoval primátor Kollár.
Hlavný kontrolór Hlohovca Peter Maron je manželom mestskej poslankyne Antónie Maronovej. Tá v zmysle zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov pri voľbe hlavného kontrolóra oznámila osobný záujem o vec, ale hlasovania v tajných voľbách sa nevzdala. Maron získal v druhom kole volieb nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov. Podľa prokurátora boli pri voľbe porušené ustanovenia zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a ustanovenia antidiskriminačného zákona.
Voľba sa má zopakovať
„V záujme odstránenia vzniknutého nezákonného stavu je preto podanie protestu prokurátora dôvodné. V predmetnej veci je nezákonnosť potrebné odstrániť zrušením napadnutého uznesenia Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec. Následne bude vhodné a potrebné v súlade so zákonom zopakovať voľbu hlavného kontrolóra,“ napísal prokurátor Okresnej prokuratúry v Trnave Jozef Kleiman v proteste. Mestské zastupiteľstvo musí jeho protest prerokovať do 60 dní od doručenia.
Primátor Hlohovca Miroslav Kollár informoval, že s podnetom na prokuratúru sa obrátila neúspešná uchádzačka o post hlavného kontrolóra, ako aj vedenie mesta.
Viac k témam: hlavný kontrolór, prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk - Voľba hlavného kotrolóra v Hlohovci bol nezákonná, prokurátor navrhol zrušiť uznesenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu