Streda, 21. október 2020
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Vojaci sú pripravení pomôcť v boji proti COVID-19, ale podľa Naďa ich o to ešte nik nepožiadal

 Webnoviny   7. október 2020  21
Vojaci sú pripravení pomôcť v boji proti COVID-19, ale podľa Naďa ich o to ešte nik nepožiadal

7.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OS SR) stále nikto oficiálne nepožiadal o ďalšiu pomoc v boji s koronavírusom. Vojaci v súčasnosti asistujú Policajnému zboru SR napríklad v centrálnych odberových miestach či poskytujú techniku. Informoval o tom minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas rokovania vlády.

„Prebiehajú rôzne diskusie aj o zapojení OS SR. Chceme to spraviť naozaj systémovo, ale bavíme sa o rôznych úlohách, ktoré by ozbrojené sily vykonávali,“ uviedol Naď.

Šéf rezortu obrany potvrdil ministrom, že vojaci sú pripravení pomôcť. Podľa Ústavy SR však ozbrojené sily nemôžu konať na území SR, ak o to neboli oficiálne požiadané.

„Keď sa nahromadia nejaké požiadavky, tak zasadne krízový štáb a ten potom môže spraviť konkrétne rozhodnutia,“ uzavrel Naď.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojaci sú pripravení pomôcť v boji proti COVID-19, ale podľa Naďa ich o to ešte nik nepožiadal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.