Nedeľa, 17. november 2019
Slnečno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Vodiči v Trnavskom kraji jazdili prirýchlo aj nepripútaní, policajti chytili aj opitých cyklistov

 Webnoviny  25. júl 2019  26
Vodiči v Trnavskom kraji jazdili prirýchlo aj nepripútaní, policajti chytili aj opitých cyklistov

25.7.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti si v utorok posvietili na vodičov v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. Počas štvorhodinovej akcie zistili 72 priestupkov. Najčastejším priestupkom bola prekročená rýchlosť.

S telefónom aj bez pásu


Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, tohto prehrešku sa dopustilo 38 vodičov, ďalších 10 počas jazdy telefonovalo a deväť nebolo pripútaných.

Za Piešťanmi chytili šoféra, ktorý v úseku s povolenou rýchlosťou maximálne 90 km/h uháňal rýchlosťou až 153 km/h.

Opití cyklisti


Alkohol zistili dvom cyklistom. Jeden nafúkal takmer 0,8 a druhý skoro 1,3 promile. Pod jedno promile nafúkal aj jeden zo šoférov. Trom vodičom museli policajti zadržať tabuľky s evidenčným číslom pre zlý technický stav vozidla.

Od začiatku roka zaevidovali policajti v Trnavskom okrese šesť tragických nehôd, pri ktorých prišlo o život sedem ľudí. Ako upozornila Linkešová, tieto nehody zapríčinili vodiči aj pre neprimeranú rýchlosť. Situácia na cestách v Trnavskom kraji nie je priaznivá a preto polícia bude v podobných akciách pokračovať.

Viac k témam: opitý vodič, prekročená rýchlosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodiči v Trnavskom kraji jazdili prirýchlo aj nepripútaní, policajti chytili aj opitých cyklistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.