Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja horolezci, svedkovia ich videli padať zo steny

 Webnoviny  13. september 2020  26
Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja horolezci, svedkovia ich videli padať zo steny

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Dve nehybné telá objavili v nedeľu príslušníci Vrtuľníkovej záchrannej služby ATE vo Velickej doline vo Vysokých Tatrách. Ako ďalej na sociálnej sieti informovali záchranári, pomoc dvojici horolezcov zavolali svedkovia, ktorí ich videli padať zo steny.

Zranenia oboch horolezcov boli nezlučiteľné so životom a na mieste im obaja podľahli,“ napísali záchranári.

Počas prebiehajúcej záchrannej akcie prijali zároveň záchranári aj ďalšie hlásenie o pomoc. „Pilot vrtuľníka tak nabral smer k Jahňaciemu štítu, kde sedemročného chlapca padajúca skala zasiahla do hlavy. Po evakuácii z miesta bol chlapec preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave s ľahším poranením hlavy bol letecky prevezený na letisko v Poprade, kde bol odovzdaný do starostlivosti privolaných pozemných záchranárov,“ dodali záchranári.

Viac k témam: smrteľný úraz, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja horolezci, svedkovia ich videli padať zo steny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.