Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
Vo veci dobitého dôchodcu padlo obvinenie, 37-ročného útočníka eskortovali do väzby
Webnoviny 11. marec 2021 680
11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Policajný vyšetrovateľ v prípade pondelkovej bitky v Dunajskej Strede, po ktorej zomrel 66-ročný dôchodca, obvinil zo zločinu zabitia chránenej osoby 37-ročného muža. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.
S návrhom sa stotožnil aj sudca a na základe rozhodnutia súdu eskortovali obvineného muža do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov.
Obaja muži podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej v utorok krátko po polnoci spoločne popíjali na dvore rodinného domu. Vzápätí sa situácia zmenila a mladší muž napadol staršieho.
„Dôchodcu najskôr dobil päsťami po tvári, potom ho na zemi dokopal a dobil. Bezvládne telo muža ťahal za kabát niekoľko metrov z dvora na ulicu. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel napadnutý muž viaceré vážne zranenia, ktorým na mieste útoku podľahol,“ dodala Linkešová. Presný motív konania polícia naďalej vyšetruje.
Viac k témam: dôchodca, konflikt, zabitie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veci dobitého dôchodcu padlo obvinenie, 37-ročného útočníka eskortovali do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete