Utorok, 16. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (15. jún 2026): Domáca politika, Indonézsky umelecký festival a Indické vzdušné sily
- Raši sa v Prahe stretne s Okamurom, predstaví priority slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke
- Macron chce s Trumpom rokovať o clách na víno „ohľaduplne, ale rozhodne“
- Trump plánuje na Deň nezávislosti „najveľkolepejší míting zo všetkých“
- Izraelskí politici naprieč spektrom kritizujú dohodu USA s Iránom o ukončení vojny
Vláda zasadá v Kokave nad Rimavicou, premiér Pellegrini sa stretne aj so starostami z regiónu
Webnoviny 27. august 2019 697
27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Zhodnotenie akčného plánu (AP) rozvoja okresu Poltár má na programe vláda SR, ktorá sa v utorok zíde na 166. schôdzi v obci Kokava nad Rimavicou.
Desiatky projektov obcí
Vláda bude schvaľovať aj uvoľnenie jedného milióna eur zo Všeobecnej pokladničnej správy pre tento najmenej rozvinutý okres. Financie budú rozdelené v okrese Poltár pre 43 projektov obcí, občianskych združení a ďalších organizácií.
Akčný plán rozvoja pre okres Poltár bol schválený 7. septembra 2016 a dva dodatky k nemu boli schválené v decembri 2017 a v septembri minulého roka.
Cieľom plánu je znížiť mieru nezamestnanosti v okrese podporou vytvorenia 750 pracovných miest do roku 2020. K 30. júnu bolo v okrese Poltár z plánovaného počtu zatiaľ vytvorených 501 pracovných miest s podporou regionálneho príspevku (RP) a európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF).
Pellegriniho stretnutie so starostami
Miera nezamestnanosti v okrese od septembra 2016, keď dosahovala 18,7 percenta, klesla na 10,09 percenta k 30. júnu.
Predpokladaná výška investícií v rokoch 2016 – 2020 bola v rámci AP v tomto okrese schválená na 98,6 milióna eur, z čoho EŠIF predstavujú 52 miliónov eur. Výšku regionálneho príspevku určili v AP pre okres Poltár na 2,825 milióna eur, pričom doteraz bolo schválených a zazmluvnených 26 žiadostí v celkovej sume 2,38 milióna eur.
Zasadnutie vlády sa v priestoroch Obecného úradu v Kokave nad Rimavicou začne o 15. hodine. Predseda vlády Peter Pellegrini sa predtým stretne so starostami z regiónu.
Viac k témam: akčný plán rozvoja, nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda zasadá v Kokave nad Rimavicou, premiér Pellegrini sa stretne aj so starostami z regiónu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Pápež Lev XIV. sa z návštevy Španielska do Ríma vracal s meškaním. Po poruche lietadla využil vojenský špeciál
Alího Chameneího pochovajú v Mašhade, bývalého iránskeho vodcu nahradí na poste vlastný syn
Havária vojenského transportného lietadla si vyžiadala päť obetí, informáciu potvrdilo indické letectvo