Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vláda nerešpektuje dohodu, policajní odborári plánujú zhromaždenie za spravodlivú valorizáciu platov
Webnoviny 13. september 2025 256
13.9.2025 (SITA.sk) - Policajní odborári plánujú podporné zhromaždenie za spravodlivú valorizáciu platov príslušníkov Policajného zboru. Rozhodla o tom Rada predsedov základných organizácií Odborového zväzu polície v SR. Zhromaždenie sa bude konať v stredu 17. septembra 2025 o 10:00 pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave.
„Impulzom pre tento krok bolo vyhlásenie ministra financií, že vláda nepočíta s valorizáciou platov v štátnej správe, a teda ani s valorizáciou platov policajtov napriek predchádzajúcej dohode vyjednanej s odborármi," uvádzajú.
Postup vlády, ktorý podľa odborov smeruje k nerešpektovaniu de facto ukončeného kolektívneho vyjednávania, Rada predsedov odsúdila. Taktiež žiada vládu a parlament, aby nebrali odborom možnosť kolektívneho vyjednávania. Právo na vyjednanie lepších podmienok formou kolektívnej zmluvy by podľa policajných odborov malo byť zakotvené aj priamo v zákone o štátnom rozpočte na rok 2026.
„Apelujeme na vládu, aby rešpektovala dohody, ktoré boli dosiahnuté pri rokovaniach. Platové podmienky policajtov nemožno dlhodobo odkladať. Príslušníci Policajného zboru nemali valorizované platy už tri roky po sebe, hoci aj predstavitelia Ministerstva vnútra SR opakovane uznávajú kritickosť situácie a potrebu prijatia novej platovej tabuľky alebo aspoň základnej valorizácie,“ uviedlo vedenie OZP v SR.
Viac k témam: konsolidácia, Policajti, valorizácia, verejné zhromaždenia
Zdroj: SITA.sk - Vláda nerešpektuje dohodu, policajní odborári plánujú zhromaždenie za spravodlivú valorizáciu platov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu