Utorok, 20. august 2019
Malá oblačnosť  23,9 °C
Mimoriadne správy

Video: Za klobásky pašoval väzňovi balíky od rodičov, po akcii čelia obvineniam štyri osoby

 Webnoviny   8. august 2019  21
Video: Za klobásky pašoval väzňovi balíky od rodičov, po akcii čelia obvineniam štyri osoby

8.8.2019 (Webnoviny.sk) - Za klobásky pašoval zamestnanec banskobystrickej väznice balíky od rodičov jednému z odsúdených. Po akcii národnej protikorupčnej jednotky sú obvinené štyri osoby.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, zamestnanec ústavu sa dohodol s rodičmi odsúdeného, že ich synovi prepašuje veci mimo režimu ústavu. Od vlaňajšieho októbra do marca poslali rodičia niekoľko balíkov s vecami pre syna aj úplatkami pre zamestnanca.

Za „službu“ dostával klobásy, čokoládu, pivo či domácu pálenku. Ostatné veci odovzdával odsúdenému. Zamestnanec ústavu je stíhaný za prijímanie úplatku s trestnou sadzbou tri až osem rokov odňatia slobody.

Rodičia s odsúdeným sú obvinení z podplácania a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Stíhaní sú na slobode, s výnimkou odsúdeného, ktorý je vo výkone trestu.Viac k témam: podplácanie, väzeň, väznica
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Za klobásky pašoval väzňovi balíky od rodičov, po akcii čelia obvineniam štyri osoby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.