Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie

 Webnoviny   9. október 2019  109
Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali v utorok ozbrojených bankových lupičov unikajúcich z Maďarska na Slovensko. Zadržali ich v Košickom okrese.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v tomto prípade išlo našťastie iba o cvičenie cezhraničného prenasledovania, na ktorom sa podieľali útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s maďarskou políciou.

Spolupráca policajných zložiek


Hlavným cieľom cvičenia bolo precvičiť jednotlivé policajné činnosti, postupy, spoluprácu a súčinnosť jednotlivých policajných zložiek.

Informáciu o unikajúcich lupičoch v rámci cvičenia prijalo košické operačné stredisko od Spoločného kontaktného pracoviska v Slovenskom Novom Meste – Sátoralyaújhely. Páchatelia mali namierené z maďarského mesta Szendrő smerom k hraničnému priechodu Hosťovce.

Precvičili si základné postupy


Prenasledovali ich maďarskí policajti a po tom, čo prekročili hranice, sa k nim pridali ich slovenskí kolegovia. Trojčlennej posádke zablokovali cestu za obcou Peder a dvoch Maďarov a jedného Slováka zadržali.

Policajti si prostredníctvom cvičenia preverili spôsob, možnosti komunikácie a prenosu informácií medzi zložkami Policajného zboru Slovenskej a Maďarskej republiky, ale i spoluprácu s koordinačným strediskom tiesňovej linky 112. V simulácii reálnej situácie si tak zároveň precvičili základné postupy a osvojili si základné zásady pri vykonávaní cezhraničného prenasledovania s dôrazom na to najdôležitejšie, ochranou života, zdravia a majetku,” dodala Ivanová.Viac k témam: policajné cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.