Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Video: Dôchodca Ján nemôže kandidovať za prezidenta, podpisy od poslancov získal podvodne
Webnoviny 31. január 2019 554
BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa rozhodol neprijať kandidatúru dôchodcu Jána Molnára na post prezidenta pre podozrenie, že podpisy pod svoju kandidatúru získal od poslancov podvodne.
Ako informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník, Molnárovi sa síce podarilo získať podpisy od 15 poslancov, tí však tvrdia, že petičný hárok bol po ich podpise upravený.
Rozhodnutie Danka o odmietnutí kandidatúry
V čase podpisu totiž listina za slovom Petícia neobsahovala slová Návrh pre poslancov, takže si mysleli, že sa podpisujú ako občania, a nie ako poslanci.
“Vzhľadom na závažnosť predmetného tvrdenia predseda NR SR Andrej Danko rozhodol o odmietnutí prijatia kandidatúry s tým, že dotknutého účastníka upozornil, že pokiaľ sú jeho práva dotknuté, môže podať opravný prostriedok na Najvyšší súd SR,” uviedol vo vyhlásení Kostelník.
Podpisy zbieral v parlamente vlani
Dôchodca Molnár sa do parlamentu dostal vlani počas dní otvorených dverí. Poslancov vtedy údajne požiadal, aby sa mu podpísali na občiansku petíciu na prezidentskú kandidatúru.
Minulý týždeň však priniesol do podateľne NR SR tlačivo určené pre kandidátov s podporou poslancov. Medzi podpísanými poslancami je väčšina z Ľudovej strany Naše Slovensko, ale aj z hnutia Sme rodina, OĽaNO, strany Smer-SD, ako aj niekoľkí nezaradení poslanci.
Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Dôchodca Ján nemôže kandidovať za prezidenta, podpisy od poslancov získal podvodne © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická