Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  8 °C
Mimoriadne správy

Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia majú na obyvateľov Bratislavy vážny dopad

 Webnoviny  14. september 2020  28
Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia majú na obyvateľov Bratislavy vážny dopad

14.9.2020 (Webnoviny.sk) - Primátor Bratislavy Matúš Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia štátu majú vážny dopad na obyvateľov mesta.

"Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave v sobotu prijal nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu v Bratislave," uviedol Vallo na sociálnej sieti s tým, že medzi najzásadnejšie patrí obmedzenie kapacity hromadných podujatí na 100 ľudí v exteriéri a 50 ľudí v interiéri.

Viac o téme: Koronavírus


"Dáta síce potvrdzujú, že epidemiologická situácia v meste je vážna, faktom ale je, že toto opatrenie má vážne dopady na tisícky ľudí v Bratislave, ktorí pracujú v oblasti kultúry, športu a ďalších sektoroch," doplnil a podotkol, že opatrenia zavádza RÚVZ, nie mesto. "Finálne znenie záväzného opatrenia s nami hygienik nekonzultoval," dodal.

Primátor pripomenul, že mesto opatrenia RÚVZ v Bratislave musí rešpektovať. "Kľúčové je, aby sa akékoľvek rozhodnutia štátu zakladali na kvalitných dátach o tom, aké správanie, aktivity a podujatia predstavujú najvážnejšie riziko pre šírenie koronavírusu a prijímali sa iba také opatrenia, ktoré sú skutočne nevyhnutné a efektívne," myslí si Vallo a dodáva, že hromadné podujatia zahŕňajú veľmi širokú škálu aktivít s odlišným rizikom pre šírenie vírusu.

"Sme presvedčení, že štát by mal pri prijímaní obmedzení zohľadňovať tieto odlišnosti a definovať opatrenia precízne a zrozumiteľne, aby obyvatelia nášho mesta dôverovali, že sa obmedzuje skutočne iba to, čo je nevyhnutné a má zmysel," doplnil. "Myslím si, že je načase, aby štát adekvátne kompenzoval umelecké profesie a všetkých tých, ktorí sú súčasťou tohto sektora, vzhľadom na rozsah opatrení, ktoré im už pol roka berú živobytie," uzavrel Vallo.

Viac k témam: Koronavírus, primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Vallo tvrdí, že protipandemické opatrenia majú na obyvateľov Bratislavy vážny dopad © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.