Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Validácia autoklávov/sterilizátor

 Webnoviny  24. jún 2020  55
Validácia autoklávov/sterilizátor

24.6.2020 (Webnoviny.sk) - Prevádzkuje Vaše zariadenie autokláv alebo sterilizátor?

Ak ste odpovedali áno mali by ste vedieť o povinnostiach, ktoré obnáša prevádzkovanie autoklávu, sterilizátoru.

Prevádzkovateľ autoklávu, sterilizátora má povinnosť vykonávať validácie sterilizátora na základe vyhlášky 553/2007 Z.z., ktorá sa ďalej odvoláva na normu STN 17765-1.

Spoločnosť SLOVbiz s.r.o., je akreditované laboratórium na skúšku sterilizačných zariadení  a to na autoklávy aj  horúcovzduchové sterilizátory.  Protokol vystavený našou spoločnosťou  je  uznávaný nielen Slovenskou republikou, ale aj v zahraničí, slúži na právne úkony a je nespochybniteľný.

Prostredníctvom nami vystaveného protokolu deklarujete kontrolným orgánom i Vaším klientom spoľahlivosť vášho zariadenia a jeho požadovanú  účinnosť.

V prípade vašich otázok či potreby konzultácie neváhajte  kontaktovať  našu spoločnosť SLOVbiz s.r.o.  prostredníctvom e-mailu: info@slovbiz.sk alebo si nás najdite na internete: www.slovbiz.sk

Informačný servis

Viac k témam: autokláv, PR, SLOVbiz, sterilizátor
Zdroj: Webnoviny.sk - Validácia autoklávov/sterilizátor © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.