Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Väčšina nájomníkov horiacej bytovky v Žiline sa bude môcť vrátiť domov, osud niektorých je však otázny
Webnoviny 5. november 2021 673
5.11.2021 (Webnoviny.sk) - Do ôsmich z dvanástich bytov v požiarom zasiahnutom mestskom nájomnom dome na sídlisku Hájik v Žiline by sa v krátkom čase mohli vrátiť nájomníci. Po piatkovom rokovaní mestského krízového štábu to uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar bytového domu na sídlisku Hájik v Žiline (fotografie)
Požiar vypukol vo štvrtok 4. novembra hodinu predpoludním na najvyššom poschodí domu na Ulici Juraja Hronca. Bytový dom je vo vlastníctve mesta a nachádza sa v ňom 12 dvojizbových bytov.
„Budovu už skontroloval statik a podľa jeho predbežných vyjadrení je po statickej stránke v poriadku. S výnimkou dvoch požiarom zasiahnutých bytov a ďalších dvoch bytov bezprostredne pod nimi sú ostatné obývateľné. My dnes potrebujeme vyjadrenia dotknutých orgánov, či už požiarnikov, alebo hygienikov, aby nám dali súhlasné stanovisko, že aj v tomto stave je možné byty obývať," podotkol Fiabáne.
Väčšina z nájomníkov využila možnosť náhradného ubytovania u svojich blízkych, s prosbou o pomoc sa na mesto obrátila jedna trojčlenná rodina, ktorej radnica zabezpečila náhradný dvojizbový byt. Samospráva sa bezodkladne chce pustiť do rekonštrukcie strechy, predbežný odhad prác je vyčíslený na 100-tisíc eur.
Viac k témam: Bytový dom, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina nájomníkov horiacej bytovky v Žiline sa bude môcť vrátiť domov, osud niektorých je však otázny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru