Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

V Trnave sa bude konať iba jeden protivládny protest na Námestí sv. Mikuláša, Demokrati ten svoj zrušili

 Webnoviny  19. december 2023  71  
V Trnave sa bude konať iba jeden protivládny protest na Námestí sv. Mikuláša, Demokrati ten svoj zrušili

19.12.2023 (SITA.sk) - V Trnave bude v utorok večer napokon len jedno protestné zhromaždenie proti vláde, ktoré na Námestí sv. Mikuláša organizujú opozičné politické strany Progresívne Slovensko, KDH a SaS.

Mimoparlamentní Demokrati svoj protest, ktorý pôvodne zvolali na Hlavnú ulicu, zrušili. Oznámil to predseda Demokratov Jaroslav Naď, ktorý pozval ľudí aby prišli o 18:00 na Námestie sv. Mikuláša. Robiť dve protivládne podujatia v rovnakom čase v jednom meste je podľa neho nezmysel.

Som presvedčený, že len spoločný postup a jednota jasne preukáže silu, ktorú občania majú,“ povedal Naď. Dodal, že osobne príde na protest PS, KDH a SaS v Trnave.

Verím, že mi nikto nebude zakazovať, aby som povedal to, na čom nám Demokratom záleží a na čom záleží všetkým slušným Slovákom,“ dodal.

PS, KDH a SaS v utorok organizujú protestné zhromaždenia Zastavme ich! okrem Bratislavy aj v Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici, Nitre, Žiline, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi.

Viac k témam: Predseda demokratov, Protest, protest Zastavme ich
Zdroj: SITA.sk - V Trnave sa bude konať iba jeden protivládny protest na Námestí sv. Mikuláša, Demokrati ten svoj zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.