Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
V Trnave mladík vytiahol zbraň na spolužiakov, zasahovala polícia
Webnoviny 10. máj 2024 502
10.5.2024 (SITA.sk) - Policajti v Trnave v piatok predpoludním zasahovali proti 17-ročnému študentovi jednej zo stredných škôl, ktorý počas vyučovania vytiahol atrapu krátkej guľovej zbrane a manipuloval s ňou pred učiteľom, ale aj pred ďalšími spolužiakmi, čo u nich vzbudilo obavu. Privolaná policajná hliadka žiaka obmedzila na osobnej slobode a umelohmotnú atrapu zbrane zaistila.
„Polícia v súčasnosti vykonáva prvotné úkony a prípad preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva, pričom po vykonaní ďalších úkonov nie je vylúčená ani zmena právnej kvalifikácie,“ informovala o udalosti trnavská polícia.
Boli vykonané opatrenia
Aj napriek tomu, že v tomto prípade išlo o školu, ktorej nebol v utorok doručený výhražný email, vykonal Policajný zbor vo štvrtok v ranných hodinách bezpečnostné opatrenia aj pred touto školou.
V piatok tam bezpečnostné opatrenia vykonala Mestská polícia Trnava. Polícia pripomína, že cieľom opatrení bolo zabránenie vstupu nepovolených osôb do priestorov škôl, a nie kontrola študentov a zamestnancov školy.
Prebieha bezpečnostný audit
V súčasnosti podľa trnavskej polície v školách prebieha bezpečnostný audit, vyplňovanie bezpečnostného dotazníka, a to aj za účasti a pomoci kontaktného policajta.
„Jeho vyplnením chceme zistiť skutkový stav školského zariadenia a byť následne súčinní pri nastavení vnútornej bezpečnosti školy. Dotazník má poukázať na silné stránky školy z pohľadu bezpečnosti, ale zároveň upriamiť pozornosť na slabé stránky (nedostatky), ktoré môžu ohroziť bezpečnosť samotnej školy. Na základe vyhodnotenia tohto dotazníka bude možné adresne zacieliť preventívnu a odbornú činnosť polície v týchto zariadeniach," dodala polícia.
Viac k témam: atrapa, Mestská polícia Trnava, trnavská polícia, Výtržníctvo, Výučba, Zbraň
Zdroj: SITA.sk - V Trnave mladík vytiahol zbraň na spolužiakov, zasahovala polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Keď ti život dá „Citróna“, urob z toho najväčší hokejový sviatok
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile