Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V Trebišove vznikol nový vojenský útvar, je súčasťou Síl pre špeciálne operácie
2.9.2021 (Webnoviny.sk) - Na platforme pôvodného 23. motorizovaného práporu v Trebišove vznikol 1. septembra nový vojenský útvar - 52. výsadkový prápor. Ten sa zároveň stal súčasťou Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl SR.
Práve červené barety, symbol výsadkárov slovenských ozbrojených síl, si na slávnostnom nástupe prevzali úspešní absolventi kurzu Airborne. Na svojom profile na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo obrany SR.
Viac k témam: vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk - V Trebišove vznikol nový vojenský útvar, je súčasťou Síl pre špeciálne operácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nadácia Zastavme korupciu vyzýva na upravenie právomocí generálneho prokurátoraNasledujúci článok
Pátranie vo Vysokých Tatrách po 28-ročnej turistke malo smutný koniec
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov