Sobota, 24. október 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

V Slovenskom raji zahynul turista, zachrániť sa ho nepodarilo ani včasnou resuscitáciou

 Webnoviny   4. august 2020  56
V Slovenskom raji zahynul turista, zachrániť sa ho nepodarilo ani včasnou resuscitáciou

4.8.2020 (Webnoviny.sk) -


V Slovenskom raji prišiel v pondelok popoludní o život 74-ročný poľský turista. Podľa informácií zo stránky Horskej záchrannej služby (HZS), dôchodca odpadol, keď schádzal po cyklotrase z Kláštoriska na Podlesok.


"Náhodní turisti na mieste okamžite začali s jeho resuscitáciou a do niekoľkých minút tam prišiel aj dobrovoľný horský záchranár s externým defibrilátorom, ktorý sa nachádzal na Kláštorisku," informovala HZS s tým, že súčasne na miesto vyslali aj ďalších horských záchranárov a posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Po príchode záchranárov a lekára pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, muža sa však oživiť nepodarilo.

Viac k témam: poľský turista, Slovenský raj, smrť, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - V Slovenskom raji zahynul turista, zachrániť sa ho nepodarilo ani včasnou resuscitáciou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.