Nedeľa, 20. október 2019
Jasno  11 °C
Mimoriadne správy

V roku 2019 nás čakajú voľby i udalosti, ktoré ovplyvnia ďalší vývoj našej krajiny, tvrdí Tomáš

 Webnoviny  29. december 2018  89
V roku 2019 nás čakajú voľby i udalosti, ktoré ovplyvnia ďalší vývoj našej krajiny, tvrdí Tomáš

BRATISLAVA 29. decembra (WebNoviny.sk) – Tento rok bol podľa poslanca Smeru-SD Erika Tomáša skúškou dôvery v štátne inštitúcie, ale aj fungovania demokracie. Ako povedal pre agentúru SITA, naša krajina obstála.

„Zodpovedné orgány ukázali pevnú vôľu, ale aj profesionalitu pri objasňovaní tragédie (vražda novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky archeologičky Martiny Kušnírovej, pozn. SITA), ktorá zasiahla celú spoločnosť. Zároveň zostali vo vláde tie politické sily, ktoré na to získali mandát v slobodných parlamentných voľbách,“ konštatoval.

Rok 2019 bude podľa Tomáša kľúčovým pre ďalší vývoj našej krajiny. „Uskutočnia sa v ňom dvoje volieb, ale najmä prinesie udalosti a témy, ktoré ovplyvnia tie najdôležitejšie, teda parlamentné voľby na začiatku roka 2020. Preto pevne verím, že zodpovednosť za ich výsledok nezostane len na pleciach politikov, ale uvedomia si ju aj ďalšie dôležité piliere demokracie, najmä médiá,“ zdôraznil Tomáš, podľa ktorého médiá majú zostať kritické, ale zároveň vytvárať rovnaké podmienky pre štandardnú politickú súťaž bez uplatňovania dvojakého metra.

„Aby sa nestalo, že sa ráno po voľbách zobudíme a politická mapa Slovenska bude premaľovaná nejasnými, alebo dokonca temnými extrémistickymi farbami,“ povedal. V čase keď sa ekonomike dari by to bol podľa Tomáša pre krajinu tvrdý úder s ďalekosiahlymi medzinárodnými dôsledkami.

Viac k témam: Erik Tomáš, Ján Kuciak, parlamentné voľby, prezidentské voľby, Smer-SD, voľby do Európskeho parlamentu, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - V roku 2019 nás čakajú voľby i udalosti, ktoré ovplyvnia ďalší vývoj našej krajiny, tvrdí Tomáš © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.