Sobota, 24. október 2020
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

V Okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia

 Webnoviny  19. september 2020  54
V Okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia

19.9.2020 (Webnoviny.sk) - V okrese Snina platia od dnešnej polnoci prísnejšie protiepidemiologické opatrenia. Verejnou vyhláškou ich vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Humennom.

Viac o téme: Koronavírus


Reaguje nimi na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Okres bol pre výrazný nárast počtu pozitívnych prípadov zaradený medzi tzv. červené regióny.

Prísnejšie protiepidemiologické opatrenia


V okrese platí od soboty 19. septembra zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia nad 300 osôb v exteriéri a nad 150 osôb v interiéri. Zároveň sa neodporúča organizovať hromadné podujatia určené pre seniorov v akomkoľvek počte. Na verejných hromadných podujatiach sa tiež zakazuje príprava a predaj občerstvenia.

Poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti sú povinní zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Zákaz návštev platí aj pre interiérové priestory pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.

Úrad zároveň všetkým cirkvám a predstaviteľom cirkví v okrese nariadil prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia vírusu na cirkevných akciách. Prijaté opatrenia nateraz platia do 30. septembra.

Okres Snina mal skoro päťdesiat nakazených


V okrese Snina zaznamenali doteraz celkovo 44 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Naposledy vo štvrtok 17. septembra potvrdili 11 pozitívnych testov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.