Štvrtok, 22. október 2020
Malá oblačnosť  9 °C
Mimoriadne správy

V obci Veľké Rovné vypukol požiar, zasahuje viac než dvadsať hasičov (foto)

 Webnoviny  26. júl 2020  92
V obci Veľké Rovné vypukol požiar, zasahuje viac než dvadsať hasičov (foto)

26.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vyše dve desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahuje pri požiari mladého porastu v okrese Bytča, v katastri obci Veľké Rovné. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), požiar vypukol v ťažko dostupnom teréne, pričom zasiahol plochu o rozlohe približne piatich árov.

Križanová priblížila, že na mieste udalosti zasahujú hasiči z Bytče, Žiliny, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia Dobrovoľníckého hasičského zboru obcí Veľké Rovné, Bytča a Kotešová. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať, no naďalej pokračujú v jeho likvidácii. Pre neprístupný terén hasiči na boj s požiarom využívajú hasiace prenosné genfo vaky.

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, hasiči, lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - V obci Veľké Rovné vypukol požiar, zasahuje viac než dvadsať hasičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.