Nedeľa, 27. september 2020
Jasno  8,9 °C
Mimoriadne správy

V Nízkych Tatrách pomáhali horskí záchranári zranenému turistovi, zasahovať musel aj vrtuľník (foto)

 Webnoviny  13. jún 2020  44
V Nízkych Tatrách pomáhali horskí záchranári zranenému turistovi, zasahovať musel aj vrtuľník (foto)

13.6.2020 (Webnoviny.sk) - Zranenému a vyčerpanému 22-ročnému turistovi pomohli členovia Horskej záchrannej služby (HZS) pri popoludňajšom zostupe z vrchu Salatín v Nízkych Tatrách. Vzhľadom na blatistý terén požiadali horskí záchranári o súčinnosť aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS). HZS o zásahu informuje na svojej internetovej stránke.

Jeden z dvojice turistov začal počas zostupu pociťovať v nohách kŕče, navyše si poranil koleno a pre zväčšujúcu sa únavu nedokázal pokračovať v túre.

"Záchranári HZS z Oblastného strediska Nízke Tatry po príchode na miesto udalosti poskytli 22-ročnému mužovi neodkladnú prvú pomoc a podali intravenóznu liečbu. Vzhľadom na vzdialenosť nutného transportu zraneného turistu v neschodnom a blatistom teréne požiadali o súčinnosť posádku VZZS. Vrtuľník na mieste nehody vysadil lekára a po príprave na letecký transport bol pacient v trojrohej sedačke za pomoci navijaku spoločne s lekárom evakuovaný z terénu," uviedla HZS. Leteckí záchranári slovenského turistu transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Viac k témam: Horskí záchranári, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nízkych Tatrách pomáhali horskí záchranári zranenému turistovi, zasahovať musel aj vrtuľník (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.