Pondelok, 9. december 2019
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

V niektorých okresoch Slovenska hrozia búrky, platí aj výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami

 Webnoviny  26. júl 2019  29
V niektorých okresoch Slovenska hrozia búrky, platí aj výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami

26.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred horúčavami na západe a juhu Slovenska. Ako sa píše na ich oficiálnej webovej stránke, výstraha druhého stupňa platí pre okresy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji v piatok od 14:00 do 18:00.

Teplota vzduchu na niektorých miestach v tejto časti Slovenska môže byť od 35 °C do 36 °C. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Takáto teplota vzduchu je v tejto ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ píše sa na stránke SHMÚ.

Pre okresy Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja platí v piatok v rovnakom čase výstraha prvého stupňa. V Banskobystrickom a Košickom kraji navyše v čase od 14:00 do 22:00 hrozia v niektorých okresoch aj búrky.

Viac k témam: horúčavy, počasie, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - V niektorých okresoch Slovenska hrozia búrky, platí aj výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.