Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

V Martine finišuje základný vojenský výcvik, takmer 300 ľudí ho ukončí kurzom prežitia v teréne

 Webnoviny  16. august 2020  39
V Martine finišuje základný vojenský výcvik, takmer 300 ľudí ho ukončí kurzom prežitia v teréne

16.8.2020 (Webnoviny.sk) - Základným vojenským výcvikom od 3. do 18. augusta v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin prejde 153 kadetov a 140 čakateľov. Kadeti sa v súčasnosti zoznamujú s pravidlami vojenskej služby a majú poradovú prípravu. Ministerstvo obrany Slovenskej republiky o tom informovalo na svojej internetovej stránke.

„Nasledovať bude strelecká príprava. Základný vojenský výcvik ukončíme taktickou prípravou so záverečným trojdňovým kurzom prežitia v teréne,“ vysvetlil veliteľ roty základného vojenského výcviku kapitán František Kantár.

Po ukončení výcviku a záverečnej prísahe nastúpi 129 zo 153 kadetov do prvého ročníka Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.

„Štrnásti sa stanú vojenskými poslucháčmi Leteckej fakulty Technickej univerzity Košice a desiati budú študovať na Fakulte vojenského zdravotníctva v Hradci Králové,“ upresnil Kantár, dôstojník so skúsenosťami z Bosny a Hercegoviny či Afganistanu.

Viac k témam: slovenskí vojaci, vojenský výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk - V Martine finišuje základný vojenský výcvik, takmer 300 ľudí ho ukončí kurzom prežitia v teréne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.