Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

V Kežmarku pokračuje súd s Kuffovcami vo veci nebezpečného vyhrážania (video)

 Webnoviny  17. január 2024  130  
V Kežmarku pokračuje súd s Kuffovcami vo veci nebezpečného vyhrážania (video)

17.1.2024 (SITA.sk) - Na pracovisku Okresného súdu Poprad v Kežmarku v stredu pokračuje súdny proces s Kuffovcami vo veci nebezpečného vyhrážania formou spolupáchateľstva. Obžalobe čelia štátni tajomníci ministerstva životného prostredia – Štefan Kuffa a jeho syn Filip, spolu s bratom Gregorom.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa okresných súdov v pôsobnosti Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, súd bude pokračovať vo výsluchu predvolaných svedkov.

Podľa posledného pojednávania v septembri minulého roka by mali byť medzi nimi aj poškodený Radoslav Ksiažek a svedkyňa Henrieta Bagoňová.

Prvé pojednávanie v prípade sa uskutočnilo vlani koncom septembra, pričom všetci Kuffovci vinu odmietajú. Prípad sa týka medializovaného konfliktu medzi obžalovanými a kežmarským farmárom z júla 2021 pri smetisku nad mestom Kežmarok.

Prokurátor Okresnej prokuratúry Kežmarok podal Okresnému súdu Kežmarok obžalobu na troch obvinených pre trestný čin nebezpečného vyhrážania v decembri 2022. Obžalovaní odmietajú, že by Ksiažeka napadli či sa mu vyhrážali.

Obhajoba tvrdí, že obžaloba je postavená len na jedinom dôkaze. Kuffovci vnímajú celý prípad ako politicky vykonštruovaný.

Viac k témam: prečin nebezpečného vyhrážania, Štátny tajomník, Súdy
Zdroj: SITA.sk - V Kežmarku pokračuje súd s Kuffovcami vo veci nebezpečného vyhrážania (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.