Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

V kauze vraždy Kuciaka sa bude súd zaoberať ďalšími dôkazmi, pozrie sa aj na komunikáciu obžalovaných

 Webnoviny  19. júl 2020  72
V kauze vraždy Kuciaka sa bude súd zaoberať ďalšími dôkazmi, pozrie sa aj na komunikáciu obžalovaných

19.7.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok 20. a následne vo štvrtok 23. júla pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku hlavné pojednávanie v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ďalších skutkov. Súd by sa mal zaoberať vykonávaním ďalších dôkazov, vrátane záznamov komunikácií medzi obžalovanými.

Videá z Kočnerovho telefónu ako dôkaz


Obžaloba, ale aj právni zástupcovia poškodených navrhujú vykonať pred súdom viacero dôkazov. Medzi ne patria napríklad posudky, úradné záznamy, zvukové záznamy a tiež výsluchy svedkov.

Právny zástupca rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic napríklad navrhol prehrať viacero videí, ktoré boli objavené v zaistenom telefóne obžalovaného Mariana Kočnera Ten to však na pojednávaní 19. júna označil za narušenie súkromia jeho rodiny.

Obhajoba predloží listiny z dielne NAKA


Obhajoba zase avizovala predloženie listiny z dielne Národnej kriminálnej agentúry, ktorá sa má týkať vyšetrovania zločineckej skupiny z južného Slovenska. Tá by údajne mala dokazovať, že policajti ešte pred podaním obžaloby v prípade vraždy pracovali aj s inými verziami v súvislosti s tým, kto by mal stáť za násilnou smrťou novinára.

Väčšinu z doposiaľ vykonaného dokazovania pred súdom tvorili dôkazné návrhy prokuratúry.

Marček dostal 23 rokov a Andruskó 15


Obžalovaní sú v tomto prípade podnikateľ Marian Kočner, jeho známa Alena Zsuzsová a bývalý policajt Tomáš Szabó. Všetci traja svoju vinu popierajú.

Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu aj podnikateľa Molnára v roku 2016. Tento obžalovaný bol v pondelok 6. apríla neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Kuciaka a jeho snúbenicu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta.Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - V kauze vraždy Kuciaka sa bude súd zaoberať ďalšími dôkazmi, pozrie sa aj na komunikáciu obžalovaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.