Sobota, 17. august 2019
Slabý dážď  18 °C
Mimoriadne správy

V Kapušanoch vyhlásili tretí povodňový stupeň, voda sa vyliala na polia a ohrozuje aj rodinné domy

 Webnoviny  Streda, 10:26  13
V Kapušanoch vyhlásili tretí povodňový stupeň, voda sa vyliala na polia a ohrozuje aj rodinné domy

14.8.2019 (Webnoviny.sk) - V obci Kapušany (okres Prešov) vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. Starostka obce Slávka Guteková tak urobila v súvislosti so stúpajúcou hladinou riek a nepriaznivou meteorologickou prognózou. V okrese od utorkového večera výdatne prší a podľa predpovedí má dážď pokračovať aj počas dňa.

Ako agentúru SITA informovala starostka, Ladianka, prítok rieky Sekčov, sa vyliala na polia a začína zasahovať aj rodinné domy. „Momentálne stojím nad mostom nad riekou Sekčov, kde je voda ešte v koryte, ale k vyliatiu chýba zhruba 20-30 centimetrov. Pripravujeme vrecia s pieskom. Pomáhame našim občanom a tam, kde je najkritickejší stav, tam dávame vrecia,“ uviedla starostka.

Dodala, že k dispozícii má aktuálne viac ako 20 ľudí, ktorí pomáhajú pri prácach. „Pomáhajú aj ľudia z obce, poslanci zastupiteľstva a pripojili sa tiež zamestnanci zo stavby rekonštruovaného mosta prechádzajúceho obcou, ktorý v týchto podmienkach museli prerušiť prácu,“ uviedla Guteková. Druhý prítok rieky Sekčov - Kapanoš, je podľa starostky zregulovaný a pripravený na storočnú vodu. „Zatiaľ sa drží v koryte,“ dodala starostka.

Viac k témam: búrka, dážď, počasie, povodeň
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kapušanoch vyhlásili tretí povodňový stupeň, voda sa vyliala na polia a ohrozuje aj rodinné domy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.