Streda, 30. september 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie

 Webnoviny  15. september 2020  32
Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti Facebook.

"Vo štvrtok postúpi od severu cez naše územie studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch a ochladenie pocítime už v noci na piatok," uviedli meteorológovia s tým, že nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. "Vzduch bude navyše suchý," doplnili.

V horských dolinách môže podľa meteorológov teplota klesnúť na hodnoty okolo nuly a aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia. "Ojedinele, v dolinách a kotlinách, miestami treba počítať aj s prízemnými mrazmi," priblížili.

V piatok sa najvyššia denná teplota vyšplhá iba na 17 až 22 a v severnej polovici Slovenska bude väčšinou len okolo 15 stupňov Celzia. Takmer rovnaké teploty budú aj počas víkendu. Ochladí sa teda aj o viac ako desať stupňov Celzia, keďže na utorok aj stredu meteorológovia predpovedali 26 až 31 stupňov Celzia.

Vo štvrtok najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 28, v Žilinskom kraji a na severe východného Slovenska má byť 17 až 22 stupňov Celzia.

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.