Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Už v stredu štartuje MISIA 10. Maroš Kramár, Martin Mňahončák, Anka Šišková, Karin Haydu, Juraj Bača a ďalšie osobnosti budú rozvážať v Bratislave certifikáty
19.9.2022 (Webnoviny.sk) - Charitatívny projekt osobností – MISIA, ABY BOL SVET LEPŠÍ štartuje svoj 10. ročník. Približne 50tka známych osobností bude v stredu doručovať umelecké certifikáty komukoľvek, kto si ich objedná. Hlavý stan ako aj hromadný štart bude z Dulovho námestia v Ružinove. Výťažok z vyzbieraných financií pri doručovaní je venovaný na kúpu zdravotných pomôcok pre Filipka, Peťka, Deniska, Huberta a Jakubka.
V charitatívnom projekte MISIA, Aby bol svet lepší sa známe osobnosti sa na jeden deň stanú špeciálnymi kuriérmi MISIE a snažia sa vyzbierať čo najviac financií na nákup zdravotných pomôcok pre konkrétne postihnuté deti. Pomôcť môže každý. Stačí ak si ktokoľvek objedná špeciálneho kuriéra MISIE domov, do firmy, kaviarne, známa osobnosť prezlečená za kuriéra príde na uvedenú adresu a odovzdá umelecký certifikát od Petra Stankoviča. Cena certifikátu je 10 € a pri objednaní konkrétnej osobnosti 50 €. Stačí zavolať na dispečing na telefónne čísla 0901771100, 0901771122, 0901771133.
"Pre nás všetkých je česť byť v tomto tíme," hovorí Karin Haydu, ktorá sa pravidelne zúčastňuje MISIE a pokračuje: "Som nesmierne rada, že môžem byť súčasťou adresného charitatívneho projektu. Šťastnou ma robí najmä záver náročného dňa, keď priamo do rúk chorých detí odovzdávame pomôcky, ktoré potrebujú na zlepšenie svojho života".
"Už len pocit vidieť 50 jazdcov ochotných pomáhať, dobrovoľníkov dispečingu, ale aj ľudí, ktorí si od nás kupujú certifikáty, je výborná energia. Pohľad na príjemcov Misie, choré deti, ktorým aspoň trochu pomôžeme, je krásna odmena za nabicyklované kilometre, drobné zranenia či únavu" hovorí Nikita Slovák.
Medzi päťdesiatkou slávnych kuriérov nájdeme Maroša Kramára, Karin Haydu, Anku Šiškovú, Andreu Zimányovú, Romana Pomajba, Maja Labudu, Zuzana Vačkovú, Petra Kočiša a ďalších hercov, spevákov, moderátorov, olympionikov, umelcov. Zoznam tohtoročných jazdcov je uvedený aj na facebookovej stránke MISIA – osobnosti kuriérmi.
Populárni kuriéri vyrazia do akcie 21. septembra o 10.00 hod. ráno z Dulovho námestia v bratislavskom Ružinove, kde o 17:30 prebehne aj zverejnenie vyzbieranej sumy a jej slávnostné odovzdanie príjemcom. Už teraz si môžete objednať známe osobnosti na telefónnych číslach 0901771100, 0901771122, 0901771133.
Priamo na Dulovom námestí bude pre deti pripravený od 14:00 hod aj skákací hrad, pripravené budú stánky s občerstvením. Pre záujemcov bude pristavené vozidlo Prešporáčik, dobová replika vozidla z 20. storočia, ktoré bude robiť vyhliadkovú jazdu Ružinovom.
Pre náročnejšie trasy a pre indisponovanosť niektorých našich osobností sú pripravené aj dve legendárne mestské vozidla Mini Cooper z ProAssist Drive, ktoré budú plniť úlohu náhradnej mobility, aby sme obsiahli všetky požadovane zásielky.
Projekt je realizovaný s podporou Mestskej časti Ružinov, Dom kultúry Cultus, kolobežiek Tier, slovenského výrobcu bicyklov Dema Bicycles, spoločnosti ProAssist, reštaurácie Platentka, spoločnosti PBR Communication Agency.
Viac informácií: Facebook: Misia – osobnosti kuriérmi
https://www.facebook.com/MISIAOsobnostiKuriermi
Priebežný zoznam potvrdených jazdcov MISIA 10
- Nikita Slovák
- Marcel Forgáč
- Matej Beňuš
- Otto Kollmann
- Vlado Pagac
- Vladko Grežo
- Karin Haydu
- Lucia Hurajová
- Martin Mňahončák
- Andrea Zimányiová
- Majo Labuda
- Roman Pomajbo
- Katka Jesenská
- Maroš Kramár
- Zuzana Vačková
- Lucia Hablovičová
- Veronika Vadovičová
- Zuzka Rehak Štefečeková
- Juraj Hrčka
- Marcel Nemec
- Ivan Tuli Vojtek
- Mila Minichová
- Linda Ballová
- Peter Kočiš
- Janka Lieskovská
- Tomi Kid Kovács
- Veronika Lučeničová Gabčová
- Bibiana Ondrejková
- Dorota Nvotová
- Ludwig Bagin
- Juraj Bača
- Jany Landl
- Jaro Bekr
- Eva Sakálová
- Anna Šišková
- Jana Wagnerova
- Jana Brisudová
Informačný servis
Viac k témam: Aby bol svet lepší, MISIA, MISIA – Aby bol svet lepší, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Už v stredu štartuje MISIA 10. Maroš Kramár, Martin Mňahončák, Anka Šišková, Karin Haydu, Juraj Bača a ďalšie osobnosti budú rozvážať v Bratislave certifikáty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rozhodnutie SaS bolo pre OĽaNO studenou sprchou, ale nemusí sa sulíkovcom vyplatiťNasledujúci článok
Nakúpte v najbližšom Terne a zaostrite na prémiové nože v zľave až do 70 %
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO