Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Ústavný súd nevyhovel návrhu na začatie konania v súvislosti s novými sídlami a obvodmi súdov
8.11.2023 (SITA.sk) - Ústavný súd (ÚS) SR nevyhovel poslaneckému návrhu na začatie konania o súlade zákona o zmene a doplnení niektorých zákonov v súvislosti s novými sídlami a obvodmi súdov (reforma súdnej mapy - pozn. SITA) s ústavou a Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Návrh podala skupina poslancov Národnej rady SR.
Viac k témam: Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, Poslanci, poslanecký návrh, reforma súdnej mapy, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Ústavný súd nevyhovel návrhu na začatie konania v súvislosti s novými sídlami a obvodmi súdov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk