Sobota, 24. október 2020
Slabý dážď  9,3 °C
Mimoriadne správy

Ústavný súd eviduje desiatky podaní týkajúcich sa štátnej karantény, odmietol len 19 z nich

 Webnoviny   2. október 2020  28
Ústavný súd eviduje desiatky podaní týkajúcich sa štátnej karantény, odmietol len 19 z nich

2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ústavný súd SR eviduje 43 podaní týkajúcich sa povinnej štátnej karantény prípadne iných opatrení prijatých v súvislosti so šírením choroby COVID-19. V 19 prípadoch súd uznesením ústavné sťažnosti odmietol. Informovala o tom hovorkyňa Ústavného súdu SR Martina Ferencová.

„Ústavný súd dospel k záveru, že napadnuté opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR je správny akt vydaný orgánom verejnej správy pri plnení jeho úloh preskúmateľný správnym súdom v rámci konania o správnej žalobe. Sťažovatelia nevyčerpali všetky účinné právne prostriedky na ochranu ich základných práv a slobôd, ktoré im priznáva zákon a obrátili sa priamo na ústavný súd,“ uviedla Ferencová.

Ako ďalej dodala, zo 43 podaní sú v 34 prípadoch sťažovateľmi fyzické osoby a v deviatich prípadoch právnické osoby. „Päť z týchto podaní bolo vybavených odložením, keďže z obsahu podaní bolo zistené, že nejde o návrhy na začatie konania,“ uzavrela Ferencová.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: COVID-19, štátna karanténa
Zdroj: Webnoviny.sk - Ústavný súd eviduje desiatky podaní týkajúcich sa štátnej karantény, odmietol len 19 z nich © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.