Nedeľa, 22. marec 2026
Mimoriadne správy
- Americkí vojenskí inštruktori používajú v Nigérii drony len na prieskum a zber informácií
- Szijjartó volal počas stretnutí EÚ Lavrovovi, kontakt vyvoláva medzi členskými štátmi obavy
- Prelomové vyhlásenie z Teheránu, Irán potvrdil vojenskú spoluprácu s Ruskom a Čínou
- Ukrajina sa bráni naplno. Na Rusko vyslala v noci stovky dronov, hlásia zranených aj škody
- Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
Úspech slovenskéj spoločnosti McCarter na celosvetovej výstave potravín a nápojov Anuga 2017
Bratislava, 18.10.2017 ( WBN/PR ) - Slovenský výrobca McCarter obstál v konkurencií vyše 7.400 vystavovateľov a získal cenu za inovácie na najväčšej a najdôležitejšej celosvetovej výstave potravín a nápojov Anuga 2017.
Výstava, ktorú si prišlo pozrieť viac ako 165.000 návštevníkov z takmer 200 krajín sveta, sa uskutočnila tento mesiac v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Slováci si tak na konto pripísali svoj šiesty úspech v rade, tentokrát v inovatívnej kategórií funkčných rastlinných mliek. Informoval o tom predseda predstavenstva spoločnosti McCarter Milan Pašmik.
„Tento rok sme obstáli v konkurencií vyše 7.400 vystavovateľov. Do súťaže nových produktov, sa prihlásilo takmer 2.300 inovácií z celého sveta. Porota z nich vybrala 67, z toho osem nápojov a nás medzi nimi. Aj tento rok medzi trendy patria proteíny alebo vegetárianske/vegánske potraviny a nápoje. Do našich funkčných rastlinných mliek sa nám podarilo skĺbiť všetky tieto trendy a pridali sme aj niečo navyše. Viacerí odborníci nám blahoželali s dodatkom, že sme pravdepodobne jediná firma na svete, ktorej produkt dosiahol už šieste víťazstvo po sebe na najväčších svetových potravinárskych výstavách,“ priblížil Pašmik.
Ako ďalej uviedol, produkty Body&Future kokosové a mandľové funkčné rastlinné mlieka obsahujú okrem pridaných proteínov aj Chia semienka, čerstvo lisovanú šťavu, kúsky ovocia, zeleninové pyré a ovocné drene. „Sú obohatené o minerály a vitamíny a sú zdrojom tukov z olejnatých semien a orechov a od konca októbra budú k dispozícií aj obyvateľom Slovenskej a Českej republiky a to v troch príchutiach,“ dodal na záver Pašmik.
Viac k témam: Anuga 2017, inovácie, McCarter, ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Úspech slovenskéj spoločnosti McCarter na celosvetovej výstave potravín a nápojov Anuga 2017 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
Nezamestnanosť na Slovensku prudko klesla, Tomáš zdôraznil aj historický počet voľných pracovných miest – VIDEO
Nezamestnanosť vo februári prekvapila, ohlásené prepúšťania ju však môžu opäť zvýšiť, myslí si analytik