Štvrtok, 22. október 2020
Slnečno  10,5 °C
Mimoriadne správy

Úrad verejného zdravotníctva dostal upozornenie prokurátora pre jarné opatrenia počas núdzového stavu

 Webnoviny   6. október 2020  22
Úrad verejného zdravotníctva dostal upozornenie prokurátora pre jarné opatrenia počas núdzového stavu

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR podala na konci septembra Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozornenie prokurátora, ktoré sa vzťahovalo k postupu ÚVZ pri vydávaní opatrení pri ohrození verejného zdravia v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie a v čase vyhláseného núdzového stavu od 16. marca do 13. júna.

Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Upozornenie prokurátora bolo ÚVZ doručené 29. septembra. Úrad má na vybavenie upozornenia prokurátora 30 dní od jeho doručenia,“ uviedla hovorkyňa.

Dodala, že po doručení oznámenia ÚVZ o vybavení upozornenia prokurátora zváži Generálna prokuratúra SR ďalší postup vo veci.

Hovorkyňa ÚVZ Daša Račková v tejto súvislosti uviedla, že úrad v súčasnosti analyzuje stanovisko Generálnej prokuratúry SR a po jeho vyhodnotení sa k nemu následne vyjadrí.

Viac k témam: mimoriadna situácia, núdzový stav, upozornenie prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad verejného zdravotníctva dostal upozornenie prokurátora pre jarné opatrenia počas núdzového stavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.