Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
Univerzita Mateja Bela pripravila pre záujemcov o štúdium Deň otvorených dverí
Webnoviny 5. november 2018 717
BANSKÁ BYSTRICA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Pre uchádzačov o štúdium pripravila Univerzita Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici Deň otvorených dverí (DOD) v stredu 7. novembra. Ako agentúru SITA informovala vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB Dana Straková, brány všetkých šiestich fakúlt budú otvorené od 9:30 do 14. hodiny.
Okrem jednotlivých prezentácií ponúkaných študijných odborov na akademický rok 2019/2020 budú k nahliadnutiu aj priestory, v ktorých sa vyučuje, jednotlivé katedry a niektoré internáty. „Bude možné zakúpiť si literatúru na prijímacie skúšky a dozvedieť sa, aké je uplatnenie absolventov UMB na trhu práce,“ doplnila Straková.
Vyskúšať môžu aj pomôcky športovcov NHL
V rámci sprievodného programu ku Dňu otvorených dverí pripravili organizátori pre všetkých účastníkov zaujímavé prednášky a rôzne podujatia.
Na Ekonomickej fakulte UMB si budú môcť pozrieť vyučovací proces, na Filozofickej fakulte si môžu zacvičiť na tréningových pomôckach, ktoré používajú profesionálni športovci kanadsko-americkej Národnej hokejovej ligy (NHL) či špičkoví futbalisti.
Záujemcovia sa môžu stretnúť s bývalým diplomatom pôsobiacim v Ríme, Paríži a Bruseli, ale aj prekladateľom diel Umberta Eca do slovenčiny Stanislavom Vallom, ktorý sa príde podeliť o svoje osobné spomienky.
Možnosť dotknúť sa meteoritu
Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB budú mať študenti príležitosť vypracovať simulačný test na prijímacie pohovory.
Fakulta prírodných vied UMB pripravila možnosť dotknúť sa meteoritu či naprogramovať si robota, urobiť si pokusy z fyziky a chémie, lietať bez pilota alebo si vypočuť matematickú prednášku o nekonečne.
„Záujemkyne a záujemcovia o štúdium na Pedagogickej fakulte UMB si okrem iného budú môcť pozrieť aj priestory študentského domova a zúčastniť sa na hudobných a výtvarných workshopoch," doplnila Straková a dodala, že bohatý program si pripravila aj Právnická fakulta UMB. Kompletný program Dňa otvorených dverí je uverejnený na internetových stránkach univerzity www.umb.sk.
Viac k témam: Deň otvorených dverí, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Zdroj: Webnoviny.sk - Univerzita Mateja Bela pripravila pre záujemcov o štúdium Deň otvorených dverí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Top foto dňa (18. júl 2026): Retro kočíkovanie, pochod Hrdí na rodinu a Dúhový Pride
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny