Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  9,1 °C
Mimoriadne správy

Union za posledný rok zazmluvnil takmer 240 nových poskytovateľov

 Webnoviny  13. október 2020  35
Union za posledný rok zazmluvnil takmer 240 nových poskytovateľov

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Noví zubní lekári, ambulantní špecialisti, všeobecní lekári, aj gynekológovia – zdravotnej poisťovni Union sa za posledných 12 mesiacov podarilo uzatvoriť zmluvy s 236 poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Celkovo tak má poisťovňa uzatvorených už viac ako 11 200 zmlúv s poskytovateľmi po celom Slovensku, čo je viac ako stanovuje zákon. "Dokážeme veľmi rýchlo vybaviť požiadavky poskytovateľov, poskytujeme im maximálnu súčinnosť pri zazmluvňovaní, ako aj pri aktivácii elektronických služieb (eRecept, online pobočka), ktoré sú potrebné pri poskytovaní a fakturovaní zdravotnej starostlivosti – toto všetko sú dôvody, prečo v tempe zazmluvňovania nových poskytovateľov patríme k lídrom na trhu," vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Unionu. Dodáva, že vďaka tomu sa zlepšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre poistencov Unionu vo všetkých regiónoch Slovenska.

Union zároveň pripravuje novú elektronickú službu, vďaka ktorej sa proces uzatvárania nových zmlúv ešte vylepší. "Takto reagujeme na skutočnosť, že mnohí doterajší lekári odchádzajú do dôchodku a je potrebné zazmluvňovať nových," uzatvára Májeková.

Noví poskytovatelia:TypPočet
ADOS11
GYN6
JZS1
Kombinovaný PZS10
STOM85
ŠAS71
VLD43
VLDD9
236

Informačný servis

Viac k témam: PR, Union, zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Union za posledný rok zazmluvnil takmer 240 nových poskytovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.