Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  8,9 °C
Mimoriadne správy

U.S. Steel Košice má zamestnanca pozitívneho na koronavírus, pracovisko ihneď vydezinfikovali

 Webnoviny  23. september 2020  43
U.S. Steel Košice má zamestnanca pozitívneho na koronavírus, pracovisko ihneď vydezinfikovali

23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Jeden zo zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) bol pozitívne testovaný na COVID-19. Agentúre SITA to potvrdil hovorca USSK Ján Bača.

„Zaznamenali sme jeden pozitívny test na COVID 19 u zamestnanca Divízneho závodu vysoké pece. Dotyčný sa zachoval zodpovedne, pretože akonáhle pocítil ťažkosti, nešiel do práce a obrátil sa na nadriadených a RÚVZ. Tí okamžite identifikovali blízke kontakty a zabezpečili zodpovedajúcu karanténu. Pracovisko bolo vydezinfikované a ostatní zamestnanci pokračujú v práci, pričom dbajú na prísne hygienické opatrenia,“ uviedol Bača.

Ako dodal, aj naďalej bude spoločnosť postupovať podľa nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. V Košickom kraji bolo doteraz na COVID-19 pozitívne testovaných 843 pacientov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - U.S. Steel Košice má zamestnanca pozitívneho na koronavírus, pracovisko ihneď vydezinfikovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.