Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  9,1 °C
Mimoriadne správy

Turista prežil 40-metrový pád z hrebeňa Končistej, na pomoc mu vyrazili horskí záchranári (foto)

 Webnoviny  10. október 2020  33
Turista prežil 40-metrový pád z hrebeňa Končistej, na pomoc mu vyrazili horskí záchranári (foto)

10.10.2020 (Webnoviny.sk) - Dnes v dopoludňajších hodinách boli horskí záchranári z Oblastného strediska Vysoké Tatry požiadaní o pomoc pre 29-ročného muža zo Slovenska, ktorý spadol z hrebeňa Končistej. Po 40-metrovom páde si poranil hlavu, krk a nohu. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webstránke.

Na pomoc vyrazili aj leteckí záchranári


Na miesto nehody odišli záchranári HZS pozemne a zároveň boli o súčinnosť požiadaní leteckí záchranári.

„Tí vyzdvihli na heliporte v Starom Smokovci postupne troch záchranárov, ktorí boli vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky vysadení v žľabe asi 150 metrov od miesta, kde bol pacient. Ďalej postupovali pozemne. Po príchode na miesto nehody zraneného muža ošetrili, zafixovali a pripravili na letecký transport,” informujú záchranári.

Turistu sa napokon podarilo evakuovať


Po dotankovaní paliva a zlepšení letových podmienok sa podarilo posádke Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej službe (VZZS) zraneného turistu spoločne so záchranárom HZS evakuovať z terénu a letecky transportovať na heliport do Starého Smokovca, kde bol odovzdaný do starostlivosti privolanej posádke Rýchlej zdravotnej pomoci.

Viac k témam: pád zo skaly, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), zranený turista
Zdroj: Webnoviny.sk - Turista prežil 40-metrový pád z hrebeňa Končistej, na pomoc mu vyrazili horskí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.