Nedeľa, 27. september 2020
Polojasno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Trnavský kraj pripravil pre obyvateľov mapu autobusovej dopravy, chce tak informovať o linkách v kraji

 Webnoviny  10. február 2020  146
Trnavský kraj pripravil pre obyvateľov mapu autobusovej dopravy, chce tak informovať o linkách v kraji

10.2.2020 (Webnoviny.sk) - Trnavský samosprávny kraj pripravil pre obyvateľov mapu prímestskej autobusovej dopravy. Cestujúcim poskytne všetky potrebné informácie o autobusových linkách dopravcov v kraji.

Podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča ide o ďalší zo série krokov k tomu, aby ľudia dostali reálnu alternatívu k doprave osobnými autami a aby mali dôvod prestúpiť do autobusov.

Aj takouto formou im chceme dať všetky informácie na to, aby si jednoducho a prehľadne vedeli nájsť svoj spoj do cieľovej destinácie a aby si vedeli naplánovať cestu. Naša aktivita však mapou spojov nekončí. Postupne chceme cestujúcim poskytnúť ďalšie doplnkové služby spojené s ich cestovaním, ako napríklad aktuálne informácie o pohybe jednotlivých autobusov alebo o ich obsadenosti,“ povedal Viskupič.

Mapu v tlačenej forme dostanú všetci primátori a starostovia obcí v kraji, ako aj dopravcovia. V elektronickej forme je dostupná na webovom sídle župy www.trnava-vuc.sk.

Viac k témam: autobusová doprava
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavský kraj pripravil pre obyvateľov mapu autobusovej dopravy, chce tak informovať o linkách v kraji © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.