Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Trenčania sa môžu zbaviť starého domáceho elektroodpadu – bezplatne a po celý rok priamo z adresy bydliska

 Webnoviny  24. január 2020  39
Trenčania sa môžu zbaviť starého domáceho elektroodpadu – bezplatne a po celý rok priamo z adresy bydliska

24.1.2020 (Webnoviny.sk) - Nakopili sa vám v novom roku staré elektrospotrebiče? Urobte si v domácnosti priestor na niečo užitočnejšie. Nepotrebnú práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Stačí si službu pohodlne objednať cez www.zberelektroodpadu.sk.

V sobotu 1. februára sa v Trenčíne uskutoční prvý tohtoročný bezplatný zber veľkých a ťažkých spotrebičov najmä zo skupiny tzv. bielej techniky. Práve tieto spotrebiče majú ľudia zvyčajne problém naložiť do auta a zaviezť na zberný dvor, pretože sú ťažké alebo  sa do bežného osobného auta ani nezmestia. Trenčania sa tak môžu pohodlne, ekologicky  a zadarmo zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj  varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásia do zberu aspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním mu odvezú aj iné menšie spotrebiče.

Ako si novú službu zberu elektroodpadu objednať?


Trenčania si môžu zber objednávať jednoducho, online, cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk.

V sekcii stránky "Objednať" si zvolia vyhovujúci termín zberu v Trenčíne a v online objednávke poskytnú svoje kontaktné údaje a druh a množstvo spotrebičov, ktoré potrebujú odviezť.

Najbližšie termíny

zberu
Uzávierka objednávok zberu


1. február 2020 (sobota)

  od 8:00 do 12:00


Najneskôr 2 dni pred zberom:

30. január 2020 (štvrtok)


7. marec 2020 (sobota)

  od 8:00 do 12:00


Najneskôr 2 dni pred zberom:

5. marec 2020 (štvrtok)

Túto službu bezplatného zberu elektroodpadu a jeho odvozu na ekologickú recykláciu zabezpečuje ENVIDOM - Združenie výrobcov elektrospotrebičov ako zmluvný partner Mesta Trenčín. "V Trenčíne poskytujeme službu bezplatného zberu elektroodpadu raz za mesiac. V prípade zvýšeného záujmu o zber je možné, že ju začneme poskytovať aj častejšie," povedala Jana Nahálková, PR manažérka ENVIDOMU.

Nahláste sa čo najskôr


Ak máte záujem o zber elektroodpadu, nahláste sa čo najskôr. Termíny zberov sa dopĺňajú priebežne. Objednávanie na  jednotlivé  termíny  zberu  sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava.

V deň zberu vyložte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu. "Je dôležité, aby ste ich nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí spotrebiče nezrecyklujú. Namiesto toho ich rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok spotrebiča  porozhadzujú po okolí a vytvoria čierne skládky," vysvetľuje Jana Nahálková z ENVIDOMU.

Postačí, aby  ktorýkoľvek obyvateľ  z bytovky  spotrebiče odovzdal pracovníkom ENVIDOMU pri ich príchode. ENVIDOM sa následne postará o ich prepravu na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom zberu nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Ten môžete  počas celého roka využiť pre všetok elektroodpad aj v prípade, že nechcete čakať na termín mobilného zberu elektroodpadu a viete si elektroodpad na zberný dvor dopraviť svojpomocne. Výhodným spôsobom, ako sa ekologicky zbaviť nepotrebného spotrebiča je využiť službu spätného zberu cez predajne elektrospotrebičov pri kúpe nového. Viac informácií o tom, ako a prečo recyklovať elektroodpad, nájdete aj na www.envidom.sk  

Inzercia

Viac k témam: elektroodpad, Envidom, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Trenčania sa môžu zbaviť starého domáceho elektroodpadu – bezplatne a po celý rok priamo z adresy bydliska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.